Hakkımızda

35 yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye genelinde hizmet veren firmamız Haco Tour 2755 Lisans Numarası ile Turizm Seyahat Acentalar Birliği üyesidir.

Biletlendirme

Sitemizde, dilediğiniz iletişim kanallarından biriyle iletişime geçip rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.Onayınız kısa mesaj olarak iletilecektir.

Adsız_tasarım__64_-removebg-preview

Ödeme

Firmamız katılacağınız turlarla ilgili hiçbir ön ödeme talep etmemektedir. Ücretlerinizi ofislerimizde veya tur görevli personeline ödeyebilirsiniz.

Efes Antik Kenti

 Anadolu’nun batı kıyısında, bugünkü İzmir ilinin Selçuk ilçesinin üç kilometre güneybatısında yer alan antik bir Luvi şehriydi. Şehir Anadolu’da Yunan sömürgeciliğinin başlamasıyla birlikte İyonya ve daha sonra Roma dönemlerinde de önemini korumuştur. Kuruluşu Cilalı Taş Devri’ne yani MÖ 6000 yıllarına dayanır. MÖ 10. yüzyılda eski Arzava başkentinin yerine Attik ve İyonyalı Yunan kolonistleri tarafından inşa edilmiştir

Şehir antik Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan yakındaki Artemis Tapınağı (M.Ö. 550 BC; civarında tamamlandı) ile ünlüdür. Diğer birçok anıtsal yapı arasında Celsus Kütüphanesi ve 25,000 seyirci alabilen II. Claudius zamanında başlanıp,Trajan (M.S..98-117) döneminde tamamlanan antik tiyatro da vardır. Efes, Vahiy Kitabı ‘nda adı geçen Asya’nın yedi kilisesinden biriydi Yuhanna İncili burada yazılmış olabilir.

Kurumsal

Hizmetlerimiz

Sözleşmeler

rım_Kopyası__2_-removebg-preview

İletişim